Opinie

LATKOWSKI.COM-3.JPG
Coraz bliżej do startu magazynu Konfrontacja

Zdjęcia, postprodukcja, studia dźwiękowe i filmowe, opracowanie graficzne. Czołówka i zapowiedź już jest i czeka na publikację. Poprawki, szlifowanie pierwszego docinka. W najbliższych dniach będę odkrywał kolejne karty.

WIĘCEJ
IMG-4880.jpg
Czym jest dziennikarstwo

Mam wrażenie, że dzisiaj za dziennikarstwo uchodzi wszystko, co zostało stworzone. Gdziekolwiek, w jakikolwiek sposób. W dobie mediów społecznościowych, clickbaitów – teksty potrafią powstawać na podstawie komentarzy z internetu.

WIĘCEJ
Areszt-.jpg
Jak pilnowani są podejrzani w największej aferze finansowej w Polsce

Europejski Trybunał Praw Człowieka w swoim orzecznictwie podkreśla, iż państwo musi zapewnić, aby dana osoba była osadzona w warunkach, które są zgodne z poszanowaniem jej godności ludzkiej, by sposób i metoda wykonywania pozbawienia wolności nie poddawały jej cierpieniu ani trudnościom o intensywności wykraczającej poza nieuchronny poziom cierpienia wpisanego w takie pozbawienie wolności.

WIĘCEJ
IMG-4762.jpg
Dziewczyny nie podają stawek

Upiornym etapem pracy przy projektach jest nie deadline, a pytanie, ile chcę za to pieniędzy. Kobiety nie mogą tego z siebie wydusić. Mówię także o sobie.

WIĘCEJ
Kraska.jpg
Sens dziennikarstwa

Chwila, w której wierzy się w sens dziennikarstwa. Wiele lat Ewa Ornacka walczyła o prawdę. Prokuratura wreszcie zrobiła swoje, dzięki wytrwałości prokurator Barbary Zapaśnik. Arkadiusz Kraska spędził za kratkami 19,5 roku. Wkrótce wyjdzie na wolność.

WIĘCEJ
Masa-koronny-Latkowski-konfrtontacja.jpg
Korony spadające z głów

W środowisku finansjery i biznesu mówi się coraz głośniej o pierwszym koronnym w białym kołnierzyku, czyli Konradzie K., byłym prezesie GetBack. Co prawda ma on być tzw. małym koronnym, ale jak mówią adwokaci: swoje ugra. Artykuł 60 § 3 kodeksu karnego daje mu gwarancje, że sąd obligatoryjnie orzeknie wobec niego nadzwyczajne złagodzenie kary. Czy nie za wcześnie śledczy chcąc osiągnąć sukces zdecydowali się na ratunek w postaci małego koronnego? Inaczej nie potrafią poradzić sobie z tą sprawą? Czy w ten sposób nie ryzykują klęski śledztwa w sądzie?

WIĘCEJ
aleksandra-rozdzynska--www.jpg
Polka – czy to musi boleć?

Po czym poznaje się polską delegację na targach? Po tym, że kobiety noszą wielkie kartony z papierami, rozstawiają rollupy i wszystko inne, a panowie rozmawiają obok przy kawie o ważnych sprawach.

WIĘCEJ
Wiezienia.jpg
Służba Więzienna, Służba Więźniom czy Służba Władzy?

Służba Więzienna, Służba Więźniom czy Służba Władzy?” – tak często tę służbę określają na związkowym forum internetowym funkcjonariusze tej formacji mundurowej, niezadowoleni z polityki dyrektora generalnego Jacka Kitlińskiego prowadzonej wobec osadzonych, jak i wobec samych funkcjonariuszy, którzy mają poczucie obniżającego się statusu funkcjonariusza SW oraz spadku bezpieczeństwa jednostek penitencjarnych.

WIĘCEJ