Panorama
Zabić Papałę. Ślepe śledztwo - preorder książki
25 czerwca 1998 roku. Kilka minut po godzinie dwudziestej drugiej. W zamkniętym kręgu osób rozchodzi się wiadomość o zabójstwie generała Marka Papały. Przepływ tej informacji nie jest jednak zwykły. Oficer dyżurny Komendy Stołecznej niezwłocznie przekazuje wiadomość o zdarzeniu ówczesnemu komendantowi stołecznemu. Ten jednak nie telefonuje do komendanta głównego, by osobiście go poinformować. Dzwoni do innych osób – choć nie ma żadnych formalnych podstaw, bo byli wówczas poza rządem.
WIĘCEJ„Nie widziałem dzieci 1498 dni”. Izolowani od dzieci ojcowie protestowali przed resortem sprawiedliwości
Jesteśmy dyskryminowani przez polskie sądy. A stawką nie są tu pieniądze czy biznes, a nasze dzieci. Ludzkie życie - podkreślali z emocjami uczestnicy Strajku Ojców, który przeszedł dziś ulicami m. in. Warszawy. Manifestujący od miesięcy domagają się zmian w prawie i działaniu sądów. Niestety jak dotąd, bezskutecznie. Konfrontacja przyglądała się protestowi ojców. Już wkrótce więcej w tym dramatycznym i spychanym na bok temacie. Relacja Blanki Aleksowskiej.
WIĘCEJAdwokatura reaguje na materiał “Konfrontacji” o sprawie mec. Wąsowskiego. “Prokuratura łamie tajemnicę obrończą, niezbędne są zmiany w przepisach”
Prokuratura Krajowa próbowała zmusić adwokata Krzysztofowa Wąsowskiego do zeznawania w charakterze świadka w tej samej sprawie, w której jest obrońcą. I choć wielokrotnie prosił zarówno Okręgową, jak i Naczelną Radę Adwokacką o wsparcie, nic z tego nie wynikło. “Najprawdopodobniej sprzeciw samorządu adwokackiego został zignorowany” - stwierdza przedstawiciel Okręgowej Rady Adwokackiej
WIĘCEJAdwokat przymuszony do zeznań jako świadek. “Tajemnica adwokacka i obrończa była świętością, dziś jest deptana”
Czy adwokata, wyznaczonego przez ufających mu ludzi na obrońcę, prokuratura może zmusić do zeznań w charakterze świadka? Najwyraźniej tak. W takiej sytuacji postawiono mec. Krzysztofa Wąsowskiego - mimo, że to jawne pogwałcenie fundamentalnej w prawie do obrony tajemnicy obrończej i adwokackiej. A organy adwokatury nie reagują – pisze Blanka Aleksowska dla magazynu Konfrontacja.
WIĘCEJOchroniarz z supermarketu
Michał na co dzień pracuje z bronią. Jest ochroniarzem z kilkunastoletnim stażem, strażakiem, mistrzem świata w kickboxingu i hodowcą jadowitych pająków. Fragment rozmowy Huberta Kęski opublikowanej w książce „zwykłychNIEZWYKŁYCH"
WIĘCEJDlaczego Polacy nie inwestują na giełdzie?
Tylko 6% Polaków ulokowało swoje środki w funduszach inwestycyjnych od TFI. Ile osób zainwestowało na giełdzie? Tylko 1,5% Polaków posiada konto maklerskie, z tego duża część rachunków jest nieaktywna, więc te dane i tak są gorsze.
WIĘCEJO co chodzi w drugim procesie Olewnika? Poszlaki wskazują na jego przyjaciela
Sprawa Olewnika to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych w Polsce. Wydawałoby się, że wszystko o niej wiemy. Odbył się proces, powołano sejmową komisję śledczą (2009-2011). Sprawę badały specjalne policyjne i prokuratorskie grupy śledcze. Rodzina Olewników przez wiele lat nie odpuszczała. Dzisiaj to głównie ojciec Krzysztofa, Włodzimierz Olewnik, trwa przy niej uparcie i żąda prawdy. Pomimo upływu lat i takiego zaangażowania, nie ma osoby, która by mogła powiedzieć: – sprawę wyjaśniliśmy do końca.
WIĘCEJCzarnuchu, ty śmieciu! Obcy w polskim areszcie
Cudzoziemcy złapani na nielegalnym przekraczaniu granicy są terroryzowani w polskich aresztach. Reportaż opublikowany na łamach tygodnika „Przegląd” w 2000 roku. Czy coś się zmieniło w traktowaniu "obcych" w polskich aresztach?
WIĘCEJW sieci Gazpromu Putina
Większość z nas ma nikłe pojęcie o tym czym jest Gazprom? Jakie cele wyznaczyli koncernowi władcy Kremla? Jakimi metodami posługuje się Gazprom, by osiągnąć cel? Dlaczego to firma polityczna?
WIĘCEJ