Wideo

62148197-2949916991715673-6523331414476193792-n.jpg
Zapomniana sprawa Jarosława Ziętary

Wszyscy, którzy dotykali sprawy Ziętary, choćby pobieżnie, zdawali sobie sprawę, że w tle są służby. Środowisko dziennikarskie występowało, by w tej sprawie odtajnić materiały służb. Tak, jak zrobiono w sprawie śmierci gen. Papały, gdy grupie śledczej pozwolono zapoznać się z materiałami służb. Dopóki to samo nie będzie zrobione w sprawie Ziętary, będziemy opierać się jedynie na czyichś relacjach, że ktoś komuś coś powiedział.

WIĘCEJ
Olewnik-Latkowski.jpg
18 lat gehenny Olewników

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że władze Polski są odpowiedzialne za błędy ze strony policji i prokuratury, które doprowadziły do śmierci Krzysztofa Olewnika. Polska ma wypłacić rodzinie 100 tys. euro odszkodowania. Sprawa zaczęła się w Drobinie w nocy z 26 na 27 października 2001 roku.

WIĘCEJ
Szwecja-Lazarewicz-reportaz-konfrtontacja.jpg
Zdjęcia z realizacji reportażu o uciekinierach na Bornholm

Bornholm oddalony jest od Polski o sto kilometrów. To kilka minut lotu odrzutowcem. Dlatego w pierwszych, spektakularnych ucieczkach w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku biorą udział głównie wojskowi piloci. Inni uciekają uprowadzonymi kutrami, gumowymi łodziami, a nawet kajakami. Raczej pojedynczo niż grupowo. Na wyspie uciekinierzy są witani jak bohaterowie, bo Bornholmczycy wiedzą, że każda nieudana próba może zakończyć się wieloletnim więzieniem, a być może nawet śmiercią. 

WIĘCEJ
Zrzut-ekranu-2018-11-4-o-11.39.15.png
Prowokacja Banks'ego

Dobre podsumowanie przez Banks’ego rynku sztuki współczesnej, aukcji, cen branych z sufitu. Obraz Banksy'ego na aukcji sprzedany za 1 mln funtów. I chwilę później uruchomił się tryb samozniszczenia.

WIĘCEJ
policja.JPG
Policyjna interwencja

Jak to możliwe, że to się dzieje? Ten filmik, krążący w sieci, pokazuje, jak fatalny jest stan wyszkolenia policjantów.

WIĘCEJ
P2233995-2.jpg
Ostatnia Wieczerza

Film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego Ostatnia Wieczerza jest dziennikiem artysty-malarza Macieja Świeszewskiego.

WIĘCEJ
IMG-3056.jpeg
Zapis rozmowy Latkowskiego i Majewskiego z Michałem Tuskiem: autoryzacja tekstu

Na posiedzeniu komisji śledczej padł zarzut, że tekst o Michale Tusku nie był autoryzowany. Z kolei Gazeta Wyborcza stawia tezę, że materiał był konfrontacyjnym atakiem na syna premiera. To nieprawda. Wszystko odbyło się przy pełnej współpracy z Michałem Tuskiem, który naciskał na szybką publikację, a potem za nią dziękował. Oto zapis autoryzacji z sierpnia 2012 roku.

WIĘCEJ
IMG-3049.jpeg
Michał Tusk ocenia artykuł Złoty syn premiera Tuska

Zaraz po opublikowaniu tekstu Tusk junior zadzwonił do nas z podziękowaniami, że kwestie dotyczące jego współpracy z Marcinem P. zostały w naszym materiale zaprezentowane uczciwie - nagranie tej rozmowy również zachowaliśmy i upubliczniamy.

WIĘCEJ
P1040325-2.jpg
Ścigany (nieocenzurowana wersja filmu)

Gangsterzy, duże pieniądze, morderstwo, wielki biznes - scenariusz na wartki film akcji? Nie, oto historia śmierci inwestora giełdowego Piotra Głowali i historia życia podejrzanego o zlecenie tego zabójstwa.

WIĘCEJ