Wideo

Sylwester-Latkowski-GetBack.jpg
Dlaczego trudno jest zrobić film o aferze GetBack?

Dlaczego trudno jest zrobić film o aferze GetBack? Ponieważ wszyscy wykorzystują to do wojenek politycznych, do walki politycznej. Politycy, urzędnicy, bankierzy, tworzą parasol ochronny nad szwindlami. Z jednej z taśm: – Zabetonować, zaorać, żeby śladu nie było po tym, co narozrabiali. Tam była ustawka.

WIĘCEJ
Czolowka-Latkowski-GetBack.jpg
Z szafy wypadną szkielety...

– Zabetonować, zaorać, żeby śladu nie było po tym, co narozrabiali. Tam była ustawka… Jedno jądro… Jedna noga ustawki to..., zawijając ... w papierki, co oni przejęli, a druga to ta ustawka z ... I te dwie ustawki spowodowały, że GetBack…

WIĘCEJ
Protest-GetBack.jpg
Wszystkie chwyty dozwolone. Afer GetBack. Pierwszy zwiastun filmu Sylwestra Latkowskiego

Pierwszy zwiastun filmu Sylwestra Latkowskiego „Wszystkie chwyty dozwolone. Afer GetBack.” To powoli zapomniana historia, co jest na rękę wielu osobą. Afera GetBack to jedna z największych afer finansowych w Polsce. Straty osób fizycznych, które zostały zachęcone do inwestowania w papiery GetBacku, są szacowane na prawie 3 miliardy złotych. Wierzycieli indywidualnych jest prawie 10 tysięcy, wierzycieli instytucjonalnych – kilkuset.

WIĘCEJ
Olewnik-Latkowski.jpg
18 lat gehenny Olewników

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że władze Polski są odpowiedzialne za błędy ze strony policji i prokuratury, które doprowadziły do śmierci Krzysztofa Olewnika. Polska ma wypłacić rodzinie 100 tys. euro odszkodowania. Sprawa zaczęła się w Drobinie w nocy z 26 na 27 października 2001 roku.

WIĘCEJ
62148197-2949916991715673-6523331414476193792-n.jpg
Zapomniana sprawa Jarosława Ziętary

Wszyscy, którzy dotykali sprawy Ziętary, choćby pobieżnie, zdawali sobie sprawę, że w tle są służby. Środowisko dziennikarskie występowało, by w tej sprawie odtajnić materiały służb. Tak, jak zrobiono w sprawie śmierci gen. Papały, gdy grupie śledczej pozwolono zapoznać się z materiałami służb. Dopóki to samo nie będzie zrobione w sprawie Ziętary, będziemy opierać się jedynie na czyichś relacjach, że ktoś komuś coś powiedział.

WIĘCEJ
Szwecja-Lazarewicz-reportaz-konfrtontacja.jpg
Zdjęcia z realizacji reportażu o uciekinierach na Bornholm

Bornholm oddalony jest od Polski o sto kilometrów. To kilka minut lotu odrzutowcem. Dlatego w pierwszych, spektakularnych ucieczkach w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku biorą udział głównie wojskowi piloci. Inni uciekają uprowadzonymi kutrami, gumowymi łodziami, a nawet kajakami. Raczej pojedynczo niż grupowo. Na wyspie uciekinierzy są witani jak bohaterowie, bo Bornholmczycy wiedzą, że każda nieudana próba może zakończyć się wieloletnim więzieniem, a być może nawet śmiercią. 

WIĘCEJ
Papala-Stanczyk-Konfe.jpg
Zabić Papałę

Film Sylwestra Latkowskiego to efekt ponad dwuletniej pracy. Powstał w 2008 roku. To było pierwsze podsumowanie tego najważniejszego w Polsce śledztwa.

WIĘCEJ
Zrzut-ekranu-2018-11-4-o-11.39.15.png
Prowokacja Banks'ego

Dobre podsumowanie przez Banks’ego rynku sztuki współczesnej, aukcji, cen branych z sufitu. Obraz Banksy'ego na aukcji sprzedany za 1 mln funtów. I chwilę później uruchomił się tryb samozniszczenia.

WIĘCEJ
policja.JPG
Policyjna interwencja

Jak to możliwe, że to się dzieje? Ten filmik, krążący w sieci, pokazuje, jak fatalny jest stan wyszkolenia policjantów.

WIĘCEJ