Opinie

Masa-koronny-Latkowski-konfrtontacja.jpg
Korony spadające z głów

W środowisku finansjery i biznesu mówi się coraz głośniej o pierwszym koronnym w białym kołnierzyku, czyli Konradzie K., byłym prezesie GetBack. Co prawda ma on być tzw. małym koronnym, ale jak mówią adwokaci: swoje ugra. Artykuł 60 § 3 kodeksu karnego daje mu gwarancje, że sąd obligatoryjnie orzeknie wobec niego nadzwyczajne złagodzenie kary. Czy nie za wcześnie śledczy chcąc osiągnąć sukces zdecydowali się na ratunek w postaci małego koronnego? Inaczej nie potrafią poradzić sobie z tą sprawą? Czy w ten sposób nie ryzykują klęski śledztwa w sądzie?

WIĘCEJ
aleksandra-rozdzynska--www.jpg
Polka – czy to musi boleć?

Po czym poznaje się polską delegację na targach? Po tym, że kobiety noszą wielkie kartony z papierami, rozstawiają rollupy i wszystko inne, a panowie rozmawiają obok przy kawie o ważnych sprawach.

WIĘCEJ
Wiezienia.jpg
Służba Więzienna, Służba Więźniom czy Służba Władzy?

Służba Więzienna, Służba Więźniom czy Służba Władzy?” – tak często tę służbę określają na związkowym forum internetowym funkcjonariusze tej formacji mundurowej, niezadowoleni z polityki dyrektora generalnego Jacka Kitlińskiego prowadzonej wobec osadzonych, jak i wobec samych funkcjonariuszy, którzy mają poczucie obniżającego się statusu funkcjonariusza SW oraz spadku bezpieczeństwa jednostek penitencjarnych.

WIĘCEJ